Ubichinol - Koenzym Q10 100 mg 60 kapsułek Kenay

Koenzym Q10 /CoQ10/ to substancja naturalnie wytwarzana przez organizm. Często nazywany jest witaminą młodości i długowieczności, a za odkrycie jego funkcji dwukrotnie przyznano nagrodę Nobla. Zarówno Ubichinon /postać utleniona/ jak i Ubichinol /postać zredukowana/ mają zasadnicze znaczenie dla generowania energii komórkowej i utrzymania życia; jednak postać zredukowana, jest odpowiedzialna za korzyści wynikające z silnego działania przeciwutleniającego CoQ10.

169,75 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

UBICHINOL - Koenzym Q10 100 mg
 Postać zredukowana
Suplement diety

PRZYCZYNY NIEDOBORU KOENZYMU Q10 (CoQ10)

CoQ10 jest niezbędny dla życia. Jest podstawowym elementem łańcucha oddechowego komórki, biorąc istotny udział w zachodzących w niej procesach energetycznych (1). Organizm może przyswajać, przetwarzać, magazynować i wydatkować energię wytworzoną z udziałem CoQ10, jednak z wiekiem i wynikającym z tego starzeniem sie organizmu wydajność procesów energetycznych się zmniejsza. Zaobserwowano że zawartość koenzymu Q10 w różnych tkankach i narządach jest mniejsza u osób starszych niż u młodych. Oznacza to że istnieje ścisły związek między ubichinolem a wiekiem. Niska wydajność biosyntezy CoQ10 często jest wynikiem kuracji odchudzających, /brak podstawowych składników pokarmowych takich jak tyrozyna i kwasy tłuszczowe/ oraz chorób metabolicznych takich jak np. fenyloketonuria, czy cukrzyca. Okazuje się że 60-95% osób z chorobami przyzębia ma niedobory koenzymu Q10. W wielu badaniach klinicznych wykazano, że obniżenie poziomu tej substancji prowadzi do patologicznych zmian w różnych narządach, jednak najbardziej dotykają one tkanek przyzębia (2), a także mięśnia serca. Inne czynniki, które przyczyniają się do deficytu ubichinolu to: większe zapotrzebowanie organizmu na tę substancję /np. u osób wykonujących intensywne wysiłki fizyczne/ (3), spożywanie małej ilości pokarmów zawierających koenzym Q10, oraz przyjmowanie statyn lub innych leków obniżających cholesterol.   Liczne badania naukowe pokazują że poziom ubichinolu ma duży wpływ na stan zdrowia. Następstwem niedoboru koenzymu Q10 jest defekt bioenergetyczny i będące jego wynikiem zaburzenia funkcji różnych narządów i układów. Dotyczy to zwłaszcza układu krążenia krwi, przemiany materii, procesów reparacji i regeneracji układu immunologicznego i innych (4).

DWIE FORMY CoQ10: UBICHINON I UBICHINOL

Zarówno Ubichinon /postać utleniona/ jak i Ubichinol /postać zredukowana/ mają zasadnicze znaczenie dla generowania energii komórkowej i utrzymania życia.  Jednak postać zredukowana, jest odpowiedzialna za korzyści wynikające z silnego działania przeciwutleniającego CoQ10. Zredukowana postać CoQ10 jest  bioidentyczna z wytwarzaną przez organizm i znacznie lepiej przyswajalna (5),  lecz w wyniku ekspozycji na światło i powietrze łatwo wraca do pierwotnej formy i przekształca się z powrotem w formę utlenioną. Naukowcy z japońskiej firmy Kaneka Corporation będącej największym na świecie producentem CoQ10 opracowali nowatorską metodę produkcji ubichinolu Kaneka QHTM przeznaczonego do stosowania jako suplement. Udoskonalenie procesu stabilizacji tej substancji odżywczej poza organizmem trwało ponad dekadę zanim wyprodukowano produkt w pełni zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych. Koenzym Kaneka QHTM to jedyny na świecie preparat zawierający ubichinol zgodny biologicznie z produkowanym przez ludzki organizm. Uzyskiwany jest w skomplikowanym procesie produkcyjnym w sposób naturalny na drodze ekstrakcji fermentowanych drożdży.

Tylko 4 - 6% sprzedawanego aktualnie na świecie koenzymu Q10 pochodzi z naturalnego procesu fermentacji, i  jest on skuteczniejszy od uzyskiwanego w sposób syntetyczny. Koenzym Q10 to „super paliwo” dla naszego organizmu. Dostarcza niezbędnej energii do życia i rozwoju każdej komórki i tkanki. Jest obecny w mitochondriach, czyli tam gdzie wytwarzana jest energia. Największa jego koncentracja występuje w komórkach mięśnia serca, gdyż serce to najintensywniej pracujący organ naszego ciała. Obecność koenzymu Q10 umożliwia wytworzenie około 95% łącznej energii organizmu człowieka.

 

Kaneka Co. jest pierwszym na świecie producentem naturalnego ubichinolu.

 

SKŁADNIKI: olej rzepakowy, ubichinol (Kaneka UbiquinolQHTM – aktywna forma koenzymu Q10), substancja emulgująca: estry kwasów tłuszczowych i poliglicerolu, substancja słodząca: wosk pszczeli, przeciwutleniacz: lecytyna sojowa (non GMO), środek zagęszczający: skrobia kukurydziana, stabilizator: glicerol roślinny, naturalny środek zagęszczający: karagen, barwnik: karmel, regulator kwasowości: fosforan di sodowy.

PORCJA DZIENNA: 1 kapsułka po posiłku, lub w/g wskazań lekarza.
Opakowanie zawiera 60 lub 300 kapsułek.

ILOŚĆ W PORCJI DZIENNEJ: (1 kapsułka) Ubiquinol® (KanekaQHTM)- aktywna forma koenzymu Q10 100mg.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.

 

UWAGA: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

 

PRODUCENT: Kaneka Corporation, Japonia 

(1) https://pl.wikipedia.org/wiki/Łańcuch_oddechowy

(2) "Koenzym jako antyoksydant w chorobach przyzębia" Katedra i Zakład Toksykologii Akademii    Medycznej we Wrocławiu im. Piastów Śląskich, dr n. farm. Ewa Sawicka, prof. dr hab. farm. Anna Długosz.
(3) Zaobserwowano że osoby uprawiające intensywny trening w celu "zbicia wagi" a jednocześnie suplementowane CoQ
10 tracą wagę znacznie szybciej od osób wykonujących podobny wysiłek bez użycia koenzymu.
 (4) "Koenzym Q
10 i jego zastosowanie w lecznictwie" Prof. dr med. Andrzej Danysz https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Danysz
(5) Ponad 90% koenzymu Q
10 w osoczu krwi zdrowej osoby występuje w formie zredukowanej czyli jako ubichinol.

www.q10.pl