Q10 Sensitive Pharmasis - Tabletki do ssania

Okazuje się że 60-95% osób z chorobami przyzębia ma niedobory koenzymu Q10. W wielu badaniach klinicznych wykazano, że obniżenie poziomu tej substancji prowadzi do patologicznych zmian w różnych narządach, jednak najbardziej dotykają one tkanek przyzębia, a także mięśnia serca. Podawany ogólnie w dawkach, jak i miejscowo wywiera korzystny wpływ na niektóre objawy parodontopatii.

23,76 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

KOENZYM Q10 SENSITIVE
Tabletki do ssania.

Suplement diety.

To produkt, zawierający koenzym Q10 oraz witaminy C, E, B6 i D.

Koenzym Q10 /CoQ10, ubichinon/ jest substancją naturalnie występującą w komórkach organizmu w mitochondriach czyli tam gdzie odbywa się wytwarzanie niezbędnej do życia energii. Ta złożona cząsteczka okazała się niezbędna w procesach metabolicznych prowadzących do produkcji energii na poziomie komórki. Ze względu na rolę jaką związek ten odgrywa w organizmie stał się tematem wielu badań naukowych i klinicznych. Stwierdzono, że następstwem niedoboru koenzymu Q10 jest defekt bioenergetyczny, a następnie zaburzenia funkcji różnych narządów i układów. Dotyczy to zwłaszcza układu krążenia krwi, przemiany materii, procesów reparacji i regeneracji układu immunologicznego i innych. Na podstawie uzyskanych wyników badań wydaje się, że najważniejszym wskazaniem do zastosowania koenzymu Q10choroby układu krążenia. Korzystnych efektów można oczekiwać w parodontozie oraz niektórych chorobach przemiany materii, takich jak cukrzyca oraz otyłość.

Właściwości koenzymu Q10 są wciąż obiektem wielu badań, w tym lekarzy stomatologów. Organizm sam syntetyzuje CoQ10 ale z wiekiem ten proces słabnie, zmniejsza się jego zawartość w tkankach /w tym tkankach przyzębia/, ulegają zaburzeniu procesy energetyczne od niego zależne, konieczna się staje suplementacja. Ba­dania kliniczne dowiodły, że stosowanie koenzymu Q10 przynosi bardzo dobre efekty w profilaktyce i łagodze­niu objawów parodontopatii.

W preparacie Q10 SENSITIVE zastosowano innowacyjną formę koenzymu Q10 /ACTIQ10/ zamkniętego w "mikrokapsułkach" dekstryny. Zastosowanie nanotechnologii ma na celu polepszenie jego biodostępności i wchłanialności do organizmu. Koenzym Q10 wchłania się bezpośrednio już w ustach i "przechodzi" do krwi skąd jest przenoszony do poszczególnych organów. Umożliwia to lepszy niż w innych "klasycznych" preparatach "dostęp" substancji odżywczych do komórek. Tabletki do ssania Q10 Sensitive wspo­magają regenerację dziąseł, wpływają korzystnie na stan przyzębia i ograniczają nadmierny rozwój bakterii w jamie ustnej.

Składniki: substancja słodząca: sorbitole, ACTIQ10 40% (koenzym Q10, dekstryna, substancja wiążąca: sól sodowa oktenylobursztynianu skrobio­wego, przeciwutleniacz: alfa-tokoferol, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu), substancja wiążąca: poliwinylopirolidon, substancja słodząca: ksylitol, kwas L-askorbinowy, substancja wypełniająca: celulo­za, octan DL-alfa-tokoferylu, aromat pomarańczowy z barwnikiem w prosz­ku (w tym barwnik: karoteny (beta-karoten)), regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłusz­czowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, substancja słodząca: acesulfam K. Produkt może zawierać dwutlenek siarki i siarczyny, zboża zawierające gluten i produkty pochodne.

Skład zalecanej do spożycia dziennej porcji:

Substancje charakteryzujące produkt w 1 tabletce                             w 2 tabletkach

Koenzym Q10                                          30 mg                                 60 mg

Witamina C                                              40 mg (50% RWS*)            80 mg (100% RWS*)

Witamina E                                                 6 mg (50% RWS*)            12 mg (100% RWS*)

Witamina B6                                            0,7 mg (50% RWS*)           1,4 mg (100% RWS*)

Witamina D                                              2,5 μg (50% RWS*)               5 μg (100% RWS*)

 

*RWS – Referencyjne Wartości Spożycia.

Su

Sposób stosowania: Zaleca się stosowanie 1-2 tabletki dziennie. Należy ssać tabletkę aż do

całkowitego rozpuszczenia. Przez kolejne 15-30 minut powstrzymać się od jedzenia i picia. Nie

należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Dla utrzymania prawidłowego

stanu zdrowia należy stosować zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Suplementy

diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Opakowanie zawiera 30 tabletek do ssania o smaku pomarańczowym.

 

Ostrzeżenie: Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek składnik produktu.

Najlepiej spożyć przed końcem........... /Numer partii – znajduje sie na boku kartonika oraz na brzegu blistra/.

 

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed światłem i wilgocią.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Wyprodukowano przez: SENSILAB Polska Spółka z o.o.

Zawartość opakowania: 30 tabletek do ssania.

Masa netto: 27,09 g

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: