Ubichinol - Koenzym Q10 50 mg 300 kapsułek Kenay

Koenzym Q10 /CoQ10/ to substancja naturalnie wytwarzana przez organizm. Często nazywany jest witaminą młodości i długowieczności, a za odkrycie jego funkcji dwukrotnie przyznano nagrodę Nobla. Zarówno Ubichinon /postać utleniona/ jak i Ubichinol /postać zredukowana/ mają zasadnicze znaczenie dla generowania energii komórkowej i utrzymania życia; jednak postać zredukowana, jest odpowiedzialna za korzyści wynikające z silnego działania przeciwutleniającego CoQ10.

426,80 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

UBICHINOL - Koenzym Q10 50 mg. Postać zredukowana.

Suplement diety

Koenzym Q10 /CoQ10/ to substancja naturalnie wytwarzana przez organizm. Często nazywany jest witaminą młodości i długowieczności, a za odkrycie jego funkcji dwukrotnie przyznano nagrodę Nobla. Ta złożona cząsteczka przypominająca witaminy okazała się niezbędna w procesach metabolicznych prowadzących do produkcji energii na poziomie komórki (1). Ze względu na istotną rolę jaką związek ten odgrywa w organizmie stał się tematem wielu badań naukowych i klinicznych. Następstwem niedoboru koenzymu Q10 jest defekt bioenergetyczny i będące jego wynikiem zaburzenia funkcji różnych narządów i układów. Dotyczy to zwłaszcza układu krążenia krwi, przemiany materii, procesów reparacji i regeneracji układu immunologicznego i innych.

Okazuje się że 60-95% osób z chorobami przyzębia ma niedobory koenzymu Q10. W wielu badaniach klinicznych wykazano, że obniżenie poziomu tej substancji prowadzi do patologicznych zmian w różnych narządach, jednak najbardziej dotykają one tkanek przyzębia (2), a także mięśnia serca. Podawany ogólnie w dawkach 50-100 mg dziennie, jak i miejscowo wywiera korzystny wpływ na niektóre objawy parodontopatii. Ze względu na jego doskonałą tolerancję i brak praktycznie działań niepożądanych, koenzym Q10 jest niewątpliwie niedocenioną szansą dla stomatologów zarówno w profilaktyce, jak i w terapii parodontopatii (3).

DWIE FORMY CoQ10: UBICHINON I UBICHINOL
Zarówno Ubichinon /postać utleniona/ jak i Ubichinol /postać zredukowana/ mają zasadnicze znaczenie dla generowania energii komórkowej i utrzymania życia;  jednak postać zredukowana, jest odpowiedzialna za korzyści wynikające z silnego działania przeciwutleniającego CoQ10 (4). Zredukowana postać CoQ10 jest  bioidentyczna z wytwarzaną przez organizm i znacznie lepiej przyswajalna,  lecz w wyniku ekspozycji na światło i powietrze łatwo wraca do pierwotnej formy i przekształca się z powrotem w formę utlenioną. Naukowcy z japońskiej firmy Kaneka Corporation będącej największym na świecie producentem CoQ10 opracowali nowatorską metodę produkcji ubichinolu Kaneka QHTM przeznaczonego do stosowania jako suplement. Udoskonalenie procesu stabilizacji tej substancji odżywczej poza organizmem trwało ponad dekadę zanim wyprodukowano produkt w pełni zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych. Koenzym Kaneka QHTM to jedyny na świecie preparat zawierający ubichinol zgodny biologicznie z produkowanym przez ludzki organizm. Uzyskiwany jest w skomplikowanym procesie produkcyjnym w sposób naturalny na drodze ekstrakcji fermentowanych drożdży.

PRZYCZYNY NIEDOBORU KOENZYMU Q10.                                                                              Organizm może przyswajać, przetwarzać, magazynować i wydatkować energię wytworzoną z udziałem CoQ10, jednak z wiekiem i wynikającym z tego starzeniem sie organizmu wydajność procesów energetycznych organizmu się zmniejsza. Zaobserwowano że zawartość koenzymu Q10 w różnych tkankach i narządach jest mniejsza u osób starszych niż u młodych. Oznacza to że istnieje ścisły związek między ubichinolem a wiekiem.  Niska wydajność biosyntezy CoQ10 często jest wynikiem kuracji odchudzających, /brak podstawowych składników pokarmowych takich jak tyrozyna i kwasy tłuszczowe (5)/ oraz chorób metabolicznych takich jak np. fenyloketonuria, czy cukrzyca. Inne czynniki, które przyczyniają się do deficytu ubichinolu to: większe zapotrzebowanie organizmu na tę substancję /np. u osób wykonujących intensywne wysiłki fizyczne/, spożywanie małej ilości pokarmów zawierających koenzym Q10 oraz przyjmowanie statyn lub innych leków obniżających cholesterol.   Liczne badania naukowe pokazują że poziom ubichinolu w organizmie ma duży wpływ na stan zdrowia.

ZALECANA PORCJA:

Zalecana standardowa porcja zapewniająca prawidłowe stężenie ubichinolu wynosi 50-200 mg./ dzień, i jest zależna od wagi ciała. Po 4 tygodniach jak poziom CoQ10 w organizmie się ustabilizuje można zmniejszyć porcję do 50-100 mg. Przeprowadzone badania potwierdziły korzystny wpływ ubichinolu na osoby przyjmujące dawkę 100 mg. dziennie przez okres jednego tygodnia. Ubichinol jest bezpieczną substancją, której nie można przedawkować. Zaleca się przyjmować ubichinol po śniadaniu lub kolacji.

100 mg. ubichinolu odpowiada: 3,40 kg czerwonego mięsa; 5,7 kg drobiu; 50 porcjom szpinaku  120 puszkom sardynek. Ubichinol jest dostępny w postaci kapsułek.

SPOSÓB UŻYCIA: 1-2 razy dziennie po 1 kapsułce lub w/g zaleceń lekarza.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

 

(1) https://pl.wikipedia.org/wiki/Łańcuch_oddechowy
(2) "Koenzym jako antyoksydant w chorobach przyzębia" Katedra i Zakład Toksykologii Akademii    Medycznej we Wrocławiu im. Piastów Śląskich, dr n. farm. Ewa Sawicka, prof. dr hab. farm. Anna Długosz.
(3) "Koenzym Q
10 i jego zastosowanie w stomatologii" Prof. dr med. Andrzej Danysz https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Danysz
(4) Ponad 90% koenzymu Q
10 w osoczu krwi zdrowej osoby występuje w formie zredukowanej czyli jako ubichinol.
(5) Zaobserwowano że osoby uprawiające intensywny trening w celu "zbicia wagi" a jednocześnie suplementowane CoQ
10 tracą wagę znacznie szybciej od osób wykonujących podobny wysiłek bez użycia koenzymu.

www.q10.pl

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: