Koenzym Q10 50 mg 60 kapsułek Kenay

Koenzym Q10 (CoQ10) często nazywany jest witaminą młodości i długowieczności, a za odkrycie pełnionych przez niego funkcji w organizmie dwukrotnie przyznano nagrodę Nobla.Ta złożona cząsteczka okazała się niezbędna w procesach metabolicznych prowadzących do produkcji energii na poziomie komórki. Ze względu na rolę jaką związek ten odgrywa w organizmie stał się tematem wielu badań naukowych i klinicznych.

51,50 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

KOENZYM Q10 (Kaneka Q10TM) 50mg (60 kapsułek) - suplement diety

Składniki: koenzym Q10 (Kaneka Q10TM), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, kapsułka:  roślinna.

Porcja dzienna: 1-2 kapsułki.

Opakowanie zawiera 60 kapsułek.

Ilość w porcji dziennej (2 kapsułki) 100mg

Koenzym Q10 (Kaneka Q10TM) jest uzyskiwany ze sfermentowanych drożdży.

Koenzym Q10 (postać utleniona) - występuje we wszystkich naszych komórkach a konkretnie w mitochondriach czyli tam gdzie jest wytwarzana energia konieczna do życia.

Koenzym Q10 = Energia = Życie

Nasz organizm jest zdolny sam go wytwarzać ale nie zawsze w ilościach wystarczających do prawidłowego jego funkcjonowania. Często sami uprawiając intensywnie sport zużywamy CoQ10 w procesie ruchu mięśni szybciej niż nasz organizm może go wytworzyć. Poziom koenzymu zmniejsza się także wraz z wiekiem, dlatego po 35 roku życia niezbędna jest jego suplementacja. Koenzym Q10 niezbędny jest do wytwarzania energii. Cały proces jej produkcji odbywa się w mitochondriach- małych strukturach we wnętrzu komórki. Koenzym jest „iskrą”, która uruchamia spalanie tlenu dzięki czemu powstaje niezbędna dla funkcjonowania energia.

 

Bez Koenzymu Q10 nie ma życia! 

Koenzym Q10 (CoQ10) często nazywany jest witaminą młodości i długowieczności, a za odkrycie pełnionych przez niego funkcji w organizmie dwukrotnie przyznano nagrodę Nobla.

Kaneka Q10TM to produkt najwyższej jakości pochodzący z procesu ekstrakcji fermentowanych drożdży, nie posiada formy cis i jest identyczny w swojej budowie do wytwarzanego przez organizm ludzki. Tylko 4 - 6% sprzedawanego aktualnie na świecie Koenzymu Q10 pochodzi z naturalnego procesu fermentacji, dlatego też jest on znacznie droższy od Koenzymu Q10 uzyskiwanego w sposób syntetyczny a więc mniej wartościowego. CoQ10 nie rozpuszcza się w wodzie, tylko w tłuszczach. Z tego powodu należy przyjmować go wraz z pokarmami bogatymi w tłuszcz lub po posiłku.

Ta złożona cząsteczka okazała się niezbędna w procesach metabolicznych prowadzących do produkcji energii na poziomie komórki. Ze względu na rolę jaką związek ten odgrywa w organizmie stał się tematem wielu badań naukowych i klinicznych. Stwierdzono, że następstwem niedoboru koenzymu Q10 jest defekt bioenergetyczny, a następnie zaburzenia funkcji różnych narządów i układów. Dotyczy to zwłaszcza układu krążenia krwi, przemiany materii, procesów reparacji i regeneracji układu immunologicznego i innych.                                                                                                                                  

Sposób użycia: 1-2 razy dziennie po 1 kapsułce lub w/g zaleceń lekarza.

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

Producent: Kaneka Corporation, Japonia

www.q10.pl

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: